Smartwatche – moda czy użyteczny gadżet?

Smartwatch, niczym nie wyróżniający się zegarek – taką opinie wyrazić można po raz pierwszy patrząc na ten, jak się okazuje, przydatny gadżet. Smartwatch to inteligentny zegarek pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego. O smartwatchach mówi się, że to miniaturowy smartfon, który zamiast nosić w kieszeni, nosi się na ręce.

Ubierz się w technologię

Smartwatch LG G Watch
LG G Watch

Ubieralna technologia powoli wpisuje się w nasze życie, które niemalże na każdym kroku wypełnione jest nowymi technologiami. Ubieralna technologia jest kolejnym kierunkiem rozwoju współczesnego świata. W jej skład wchodzą inteligentne opaski, zegarki czy okulary. Każdy z tych gadżetów z pewnością znajdzie uznanie wielu osób.

Smartwatche przede wszystkim udostępniają komunikaty ze smartfona. Co to oznacza? Wystarczy spojrzeć na swój inteligentny zegarek, aby dowiedzieć się kto dzwoni, odczytać wiadomość SMS czy też wiadomość z facebooka. Smartwatche umożliwiają również sterowanie funkcjami smartfona, na przykład odtwarzaczem muzyki. Co jeszcze oferują smartwatche? Większość z nich posiada podstawowe funkcje fitness (czujniki mierzące liczbę wykonanych kroków, możliwość mierzenia tętna). Na rynku dostępne są również modele pełniące rolę zestawu głośnomówiącego, umożliwiając tym samym prowadzenie rozmów.

Smartwatche są przede wszystkim źródłem różnego rodzaju powiadomień, dlatego też inteligentne zegarki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą rzadziej sięgać po telefon. Czynności takie jak przeczytanie e-maila czy odrzucenie połączenia bez trudu, a przy tym dyskretnie można wykonać zerkając na nadgarstek.

Inteligentne zegarki z Android Wear

smartwatch Samsung Gear
Samsung Gear

Smartwatche bazujące na systemie Android Wear to między innymi LG G Watch, Samsung Gear Live czy Motorola Moto 360. Android Wear oferuje przede wszystkim ciekawe aplikacje. Spośród kilku tysięcy każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dla osób regularnie korzystających z Facebooka dobrą widomością jest kompatybilność Messengera z Android Wear. Na smartwatchu wyświetlane są powiadomienia o nowych wiadomościach, co więcej można na nie odpowiadać głosem.

Kolejną zaletą inteligentnych zegarków z Android Wear jest asystent Google Now, który udziela odpowiedzi na zadawane pytania. Poszczególne modele smartwatchy pracujących na systemie Android Wear wykonują polecenia – np. zadzwoń do…, wyślij sms do…, wyślij e-mail do… czy uruchom aplikację Endomondo.

Wśród kolejnych zalet urządzeń z Android Wear wymienić można wyświetlanie informacji potencjalnie potrzebnych użytkownikowi, na przykład prognozy pogody. Zegarek zapytany o pobliską restaurację, uruchomi nawigację. Co więcej, urządzenie wibruje przed każdym zakrętem wyświetlając przy tym odpowiednie wskazówki.

Modny gadżet?

smartwatch Motorola Moto 360
Motorola Moto 360

Smartwatche to urządzenia, które, choć już od pewnego czasu dostępne jest na rynku, to powoli zyskują na popularności. Kwestia tego, czy jest to użyteczny gadżet czy wyłącznie moda, jest trudną do rozstrzygnięcia. Dla jednych osób będzie to przydatne urządzenie, dla innych jedynie kolejny technologiczny trend, za którym wielu ludzi stara się podążać.

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>