Płatność PayPalem podlega ochronie

Zakupy przez internet z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Serfując o sieci możemy kupić dosłownie wszystko – od sprzętu AGD i RTV, mebli poprzez ubrania, buty aż po produkty spożywcze. Za zakupy najczęściej płacimy przelewem. Tutaj jednak czyhać mogą zagrożenia… Dobra wiadomością dla osób preferujących kupowanie przez internet jest taka, że teraz cyfrowe zakupy, za które płacimy PayPalem podlegają ochronie.

Na przeciw rosnącym potrzebom

Choć Program Ochrony Kupujących PayPala działa już od pewnego czasu, to jednak dopiero od 1 lipca 2015 roku chroni również podczas zakupów usług i produktów cyfrowych. Dotychczas Program Ochrony Kupujących oferowany przez PayPal obejmował wyłącznie zakupy produktów namacalnych.

PayPal, czyli łatwo i wygodnie

Płatność PayPal najczęściej wykorzystywana jest do przeprowadzania transakcji w obcych walutach, a to dlatego że polskie sklepy rzadko taką możliwość oferują. PayPal niesie za sobą jednak liczne zalety. Przede wszystkim jest to łatwy i wygodny w obsłudze sposób płatności – zapomnieć można o numerze kart czy rachunków bankowych, a transakcję zrealizować za pośrednictwem telefonu czy też innego urządzenia. Konieczne jest jedynie wpisanie adresu e-mail oraz hasła. PayPal to również swobodny obrót pieniędzmi – wystarczy dodać do swojego konta PayPal kartę kredytową czy debetową. Następny krok to doładowanie konta środkami z rachunku bankowego lub przelew pieniądze z salda PayPal na rachunek bankowy. Usługa PayPal to szybkie przelewy mobilność oraz – co bardzo ważne – bezpieczeństwo.

PayPal a produkty cyfrowe

PayPal choć nie jest popularną usługą w polskich sklepach, to jednak w przypadku produktów cyfrowych, jest rozwiązaniem standardowo stosowanym. Wprowadzone przez PayPal zmiany obejmują wspomnianą wyżej ochronę dla produktów cyfrowych. W ich myśl użytkownik ma 180 dni od czasu wysłania płatności na to, aby zgłosić spór, czego dokonać można z poziomu interfejsu PayPala. Po przesłaniu zgłoszenia rozpoczyna się proces, wówczas obowiązkiem sprzedawcy jest zaoferowanie rozwiązania, które zadowoli klienta. Jeżeli tak się nie stanie, klient w ciągu 20 dni ma możliwość zgłoszenia roszczenia, wtedy też sprawa zostaje przejęta przez pracowników PayPala. Na podstawie uzyskanych informacji, podejmują oni odpowiednią decyzję, na przykład o zwrocie poniesionych kosztów.

Co poza Programem Ochrony Kupujących?

Program Ochrony Kupujących oferowany przez PayPal ma pewne ograniczenia. Na szczęście lista nie jest długa, a znajdują się na niej nieruchomości, firmy, pojazdy, a także przedmioty wykonane na zamówienie (roszczenia dotyczące niezgodności przedmiotu z opisem). Program Ochrony Kupujących nie obejmuje także maszyn przemysłowych, ekwiwalentów gotówkowych i przedmiotów przyjętych zasad użytkowania systemu.

Coraz więcej transakcji

Rozwiązania proponowane przez PayPal zyskały uznanie. Dzięki nim umocniła się również reputacja serwisu. PayPal to niewątpliwie duże udogodnienie dla klientów. Od kiedy korzystanie z PayPala stało się bezpieczniejsze, liczba przeprowadzanych transakcji zaczęła wzrastać.

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>