Wirtualna bieżnia Virtuix Omni – tak się to robi w e-rzeczywistości

Virtuix OmniNa rynku pojawiła się właśnie bardzo interesująca propozycja dla prawdziwych geek’ów, szczególnie tych zakręconych modnym obecnie bieganiem. Virtuix Omni, bo tak nazwano urządzenie, to bieżnia, z której można korzystać posiadając hełm VR. Posiadacze rozwiązania będą mogli biegać i spacerować po ciekawych miejscach z całego świata i rzeczywistości fantasy. Minusem jest cena i rozmiar bieżni, ale o tym poniżej.

Virtuix Omni na pewno spodoba się fanom gier. Platforma umożliwia aktywne uczestniczenie w rozgrywkach. Specjalnie zaprojektowana uprząż i buty dopasowują się do użytkownika, zabezpieczając go i pozwalając na dynamiczną grę, tj. skoki na wzniesieniach, zmianę kierunku oraz szereg innych równie przydatnych funkcjonalności.

Do skorzystania z bieżni wymagany jest zestaw VR (Samsung Gear VR czy Oculus Rift). Założenie hełmu aktywuje wirtualną rzeczywistość, tj. od tego momentu wszystko jest rejestrowane w grze. Niezależnie od tego, czy skaczemy, idziemy spacerem, biegniemy, zmieniamy kierunek, platforma wszystko rejestruje i przenosi do e-rzeczywistości.

Brzmi imponująco, jednak rozwiązanie ma także minusy. Pierwszym z nich jest zbliżony do niemałej lodówki rozmiar, drugim – ogromny apetyt energetyczny, trzecim – cena (niemalże 700 dolarów). Czujemy jednak, że pasjonaci, mimo niedogodności, już zacierają ręce. Zachęcamy do obejrzenia filmiku prezentującego platformę.

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>