Jak wybrać dobre hasło?

Wybór odpowiedniego hasła chroniącego czy to dostęp do poczty elektronicznej czy do konta bankowego jest bardzo ważny. Niestety badania przeprowadzone przez ekspertów z Kaspersky Lab wykazały niską świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa. Osoby zapytane o właśnie o hasła przyznały się do ich ujawnienia bądź też pozostawienia w miejscu, do którego dostęp mogły mieć osoby trzecie. Wszystkie takie działania prowadzić mogą do ułatwiania działalności cyberprzestępcom.

Badania Kaspersky Lab pokazują, że Europejczycy narażają informacje osobiste na duże ryzyko. Zapytani stwierdzili, że silne hasła są niezbędne im wyłącznie w przypadku bankowości elektronicznej, poczty internetowej czy portali społecznościowych.

Stwórz bezpieczne hasło

Zapamiętywanie unikatowych haseł może okazać się niełatwym zadaniem. Dlatego też warto rozważyć korzystanie z menedżerów haseł. Wcielając w życie kilka prostych zasad można zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych. Wskazane jest łączenie i przeplatanie znaków dwóch słów stosując przy tym zarówno małe, jak i duże litery. Warto ponadto stosować znaki specjalne – %$#@! czy duże litery w nietypowych miejscach. Można również zastępować litery cyframi bądź też tworzyć hasła błędnie pisane (np. zawierające błędy ortograficzne). Należy pamiętać o tym, aby nie stosować tego samego hasła w wielu zabezpieczeniach.

Silne hasło jest bardzo ważne nie tylko w przypadku bankowości elektronicznej. Warto także zmieniać je regularnie. Wszystko to pomoże uchronić się przez ewentualnymi zagrożeniami ze strony osób trzecich.

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>