Cortana nadal nie dla Polski?

Minęły już dwa lata odkąd Microsoft po raz pierwszy zaprezentował swoją wirtualną asystentkę. Zakończona przed kilkoma dniami konferencja Microsoftu przyniosła informacje, że Cortana zostanie udoskonalona zyskując przy tym nowe funkcjonalności. Takie wiadomości po raz kolejny już wywołały wśród internatów dyskusję, czy wirtualna asystentka, o której już od kilkunastu miesięcy tak wiele się słyszy, w końcu przemówi po Polsku? Niestety, w tej kwestii nie mamy optymistycznych wiadomości.

Okazją do przedstawienia po raz pierwszy Cortany była konferencja Build 2014. Swój debiut na komputerach miała wraz z pojawieniem się najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu Windows 10.

Wirtualna asystentka Microsoftu to obiecujące narzędzie, nieustannie ulepszane. Niestety, przekonanie się o jej możliwościach nie jest i prawdopodobnie jeszcze długo (jeśli w ogóle?) będzie nam dane, ponieważ nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy wirtualna asystentka przemówi w naszym ojczystym języku. Warto dodać, że Cortana nie może istnieć w polskiej rzeczywistości bez pełnej funkcjonalności przeglądarki Bing, która w Polsce nie cieszy się popularnością.

Jak przed kilkoma miesiącami tłumaczyli przedstawiciele Microsoftu, ekspansja wirtualnej asystentki jest niełatwym zadaniem. Cortana bowiem musi znać nie tylko mowę, ale także kulturę kraju do którego trafia. Musi poznać świat, w którym przebywają użytkownicy, wszystko po to, aby była funkcjonalnym narzędziem. Wdrożenie Cortany do Polski, jak i każdego innego kraju to ogromne przedsięwzięcie, wymagające ogromnych nakładów pracy i środków finansowych, które ostatecznie muszą się zwrócić. W sieci pojawiły się głosy, że Polska nie jest dla Microsoftu priorytetem i tym samym firma nie widzi w naszym kraju potencjału… Są inne kraje, gdzie Cortana przyniesie znacznie większe dochody. Z marketingowego punktu widzenia trudno w tej kwestii dyskutować. Przy czym polskich użytkowników zupełnie ten punkt widzenia nie interesuje…

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>