AMD będzie własnością Microsoftu?

Najnowsze doniesienia odnośnie działalności największych gigantów na rynku nowych technologii sugerują, że najprawdopodobniej dojdzie do wykupienia AMD przez Microsoft. Powodem tak zaskakującej decyzji są problemy firmy. Okazyjna cena kusi wielu czołowych graczy, jednak jak głoszą nieoficjalne informacje to właśnie Microsoft jest liderem w tym wyścigu.

Opłacalna dla giganta z Redmond jest nie tylko korzystna cena, ale i oszczędności, jakie mogłyby się wiązać z zakupem. Microsoft zaopatruje się w AMD w chipy do konsol. Oznaczałoby to, że być może oszczędności pozwoliłby obniżyć cenę konsoli, by stworzyć poważniejszą konkurencję dla Sony.

System wzajemnych powiązań

To jednak nie wszystko. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Sony również kupuje chipy od AMD. Microsoft miałby więc doskonałą okazję, by konkurencja poczuła się dokładnie tak jak oni, gdy płacą za wykorzystywanie w Xbox One patentu Blu Ray (należącego do Sony). W końcu po sfinalizowaniu transakcji układ nieco by się zmienił. Modyfikacje są dla graczy bardzo dobrą wiadomością. Poszukiwanie nowych partnerów oznaczałoby większą konkurencję i zaostrzenie walki o pozycję lidera na rynku. Zabieganie o podzespoły mogłoby – siłą rzeczy – wymusić lepsze rozwiązania, które przyspieszyłyby rozwój technologiczny. Zgodnie z zasadą „gdzie dwóch się bije…” na zmianach mógłby także skorzystać nowy gracz. O tym, czy ktoś taki się pojawi, przekonamy się zapewne już wkrótce.

Szansa dla AMD

Przejęcie przez Microsoft mogłoby oznaczać dla AMD początek lepszego etapu działalności. Finansowy zastrzyk mógłby ich postawić na nogi. Wspierając pecetowy rynek, Microsoft mógłby się skupić na działalności, którą już kilkukrotnie podkreślał jako jedną z kluczowych. Kto wie, być może zmiany sprowokowałyby giganta z Redmond do skupienia się na pecetach. Z drugiej strony AMD w końcu miałoby szansę zniszczyć monopol nVidii i Intela. Pomijając kwestie techniczne, ta opcja oznaczałaby dla grających większy wybór.

Na razie to tylko doniesienia

Na razie nie warto przywiązywać się jednak do informacji, które są jedynie nieoficjalnymi doniesieniami. Pewne jest jednak, że kupno AMD to bardzo korzystna propozycja, która może wiele namieszać na rynku. Połączeniu sił kibicują na pewno użytkownicy gamingowi, dla których rozwiązanie byłoby elementem wprowadzającym zdrową konkurencję i niższe ceny produktów. Sami gorąco kibicujemy zmianom i z niecierpliwością oczekujemy finału sprawy.

AMD Microsoft

O firmie

AMD powstała w 1969 roku w kalifornijskim Sunnyvale. Od początku odnosiła spore sukcesy, oferując m.in. mikroprocesory i kontrolery grafiki. Wielokrotnie była nagradzana w rankingach najlepszych firm i pracodawców. Dzięki konsekwentnie realizowanej polityce rozszerzyła swoją działalność, zyskując popularność na całym świecie. Firma jest znana z innowacyjnych, użytecznych dla klientów rozwiązań. Ich misja zakłada priorytetowe podejście do klientów, bez względu na sytuację rynkową. Historia, wiedza i doświadczenie AMD stanowią doskonałą ofertę dla potencjalnych nabywców.

Zostaw komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>